Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z układem moczowym zajmuje się specjalista urolog. W związku z tym proszę udać się do lekarza posiadającego tę specjalizację, aby wdrożyć odpowiednie leczenie. Wówczas pieczenie cewki moczowej oraz uczucie ciągnięcia powinno ustać.

Być może doszło do zapalenia cewki moczowej. To częsty problem związany z zakażeniem bakteryjnym. Więcej informacji na temat tego schorzenia znajdzie Pani w naszym artykule dostępnym poniżej: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-cewki-moczowej-i-pecherza-moczowego.

Dolegliwości, jakie Pani odczuwa prawdopodobnie nie są związane z problemami gastrycznymi. Jednak aby to ostatecznie wykluczyć należy udać się do lekarza i wspomnieć o nich podczas wywiadu lekarskiego.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się pod następującymi adresami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/silny-bol-cewki-moczowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-odczuwam-pieczenie-ujscia-cewki-moczowej, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jak-leczyc-zapalenie-cewki-moczowej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy