Co może znaczyć ból cewki moczowej przy oddawaniu moczu?

Co robić gdy boli mnie członek a dokładniej cewka moczowa przy oddawaniu moczu po namyśleniu podczas kąpania
MĘŻCZYZNA, 22 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

pieczenie cewki moczowej po oddaniu moczu oznacza stan zapalny – najczęściej jest to skutek infekcji chlamydią lub dwoinką rzeżączki.

O nich może Pan przeczytać w naszych artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-chlamydia oraz https://portal.abczdrowie.pl/rzezaczka.

Sugeruję wizytę u lekarza – posiew moczu lub nasienia byłby wskazany, by ustalić źródło Pańskich dolegliwości, to jest prawdopodobnie rodzaj patogenu, powodującego ból czy pieczenie cewki moczowej.

Inne, choć rzadsze i przebiegające z dodatkowymi objawami schorzenia, to m.in. przerost prostaty czy zapalenie gruczołu krokowego. O tych problemach może Pan przeczytać w materiale dostępnym pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/problemy-z-oddawaniem-moczu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty