Zapytaj lekarza

7 4 0 , 4 1 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

wynik badania wskazuje dość jednoznacznie na to, że Pani dolegliwości, tj. pieczenie cewki moczowej, mają związek z namnażaniem się paciorkowca, czyli Streptococcus agalactiae. Zazwyczaj ten gatunek nie należy do bakterii, które są szczególnie groźne (wyjątkiem jest ciąża), jednak może powodować infekcje dróg moczowych.

Jeśli jest Pani zainteresowana, więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/streptococcus-agalactiae-przyczyny-objawy-leczenie.

Proszę zwrócić się do lekarza w celu podjęcia antybiotykoterapii, warto także pamiętać o stosowaniu leków osłonowych.

Zachęcam również do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/bakterie-w-moczu-badanie-ogolne-bakteriomocz-w-ciazy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy