Co zrobić z tym pieczeniem żołędzi?

Mam problem taki że kiedy oddam mocz to strasznie mnie piecze żołądź i bardzo mnie to boli i czuje lekki dyskomfort po czym mija kilka minut i przestaje mnie boleć , dodać że kiedy na przykład leże na łóżku to też mnie szczypie żołądź ale nawet mi sie nie chce isc do toalety . Czy coś dostane w aptece bez recepty żeby mi pomogło . Prosze o pomoc i rade .

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Pańskie dolegliwości wskazują na charakter infekcyjny bólu – zakażenie dróg moczowych. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/pieczenie-przy-oddawaniu-moczu-charakterystyka-przyczyny-leczenie. Niewykluczone, że jest to zapalenie pęcherza moczowego lub cewki moczowej. Jednak, by mieć absolutną pewność konieczne jest wykonanie posiewu moczu (patogenem może być dwoinka rzeżączki lub chlamydia). Być może pomocne będą sugestie naszych ekspertów w odpowiedzi na to pytanie: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-i-bol-penisa-po-oddaniu-moczu-a-kamienie-w-pecherzyku-zolciowym.

Niestety infekcje dróg moczowych nie są jedynymi schorzeniami z dolegliwościami w postaci pieczenia prącia przy oddawaniu moczu. Zapalenie napletka i żołędzi jest częstą i równie dokuczliwą infekcją. Najczęściej ma związek z niedostateczną higieną osobistą okolic intymnych. To zaniedbanie może prowadzić do gromadzenia i namnażania się pod napletkiem bakterii (najczęściej gronkowce i paciorkowce) czy grzybów, a nawet wirusów. Proszę zapoznać się z tym materiałem, może okazać się pomocny: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zoledzi-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.