Do jakiego lekarza iść z tą przypadłością?

Witam, mam 19 lat i mam problem z pojawiająca się żółtą wydzieliną z penisa o specyficznym zapachu, oraz swędzącym napletkiem. Co to za choroba, a jeśli choroba to do jakiego lekarza się wybrać?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

opisane objawy wyglądają na infekcję intymną – z pewnością należy niezwłocznie udać się do urologa lub dermatologa. Może Pan również w pierwszej kolejności skierować swe kroki do internisty z przychodni POZ, który po zebraniu wywiadu oraz ewentualnym obejrzeniu genitaliów może zlecić badanie i posiew moczu. Urolog z kolei prawdopodobnie zleci analizę mikrobiologiczną ropnej wydzieliny z penisa. Być może zechce Pan zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/choroby-penisa-rodzaje-chorob-przyczyny-objawy-leczenie.

Zapalenie napletka czy żołędzi często ma podłoże grzybicze (kandydoza), ale też bakteryjne lub wirusowe. Często infekcje tego typu przenoszone są drogą płciową, ale niekiedy wynikają z niedostatecznej higieny osobistej lub są skutkiem bywania w miejscach sprzyjających rozwojowi patogenów – basen, sauna, siłownia itp. Odsyłam Pana do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/zapalenie-zoledzi-penisa.

O kandydozie czy też drożdżycy penisa przeczyta Pan także pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.