Zapytaj lekarza

7 4 2 , 7 5 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogą znaczyć te zmiany na prąciu?

Mam od kilku dni łuszczenie na żołędziu penisa. Wyglaąda to jak różowe miejsce po poparzeniu.Czasami też skóra pęka. Stosuję clotrimazolum ale nie ma poprawy.
MĘŻCZYZNA, 46 LAT 5 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dolegliwości, które Pan wymienia, są typowe dla grzybicy, która może dotykać różne rejony ciała, jednak w miejscach intymnych jest szczególnie dotkliwa. Przeniesieniu choroby sprzyjają zwłaszcza zbliżenia intymne z partnerem zainfekowanym grzybicą lub antybiotykoterapia, natomiast leczenie może być żmudne i długotrwałe.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-penisa.

Klotrymazol to faktycznie substancja stosowana szeroko w leczeniu grzybic różnego pochodzenia, jednak nie zawsze jest wystarczająca do pełnego wyleczenia. Niestety w tej sytuacji powinien Pan niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Do wyboru ma Pan wenerologa, urologa lub dermatologa. Tylko obejrzenie zmian pozwoli na postawienie pewnej diagnozy, a także wdrożenie odpowiedniego, kompleksowego leczenia. Niewykluczone, że posiew mykologiczny mógłby być wskazany, by bez żadnych wątpliwości potwierdzić lub wykluczyć drożdżycę.

Zachęcam do lektury naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/drozdzyca-narzadow-plciowych.

Do czasu wizyty u lekarza sugeruję wzmożoną higienę intymną, a także powstrzymanie się od współżycia. Być może odpowiedzi naszych ekspertów na podobne pytania okażą się pomocne: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zaczerwieniony-napletek-i-luszczenie-sie-skory-na-zoledzi oraz https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/luszczaca-sie-skora-na-zoledziu-po-masturbacji.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy