Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 6 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznaczają te serowate upławy w ciąży?

Witam jestem w 21 tygodniu ciąży mam upławy serowate pieką mnie wargi sromowe a w nocy to istny ogień jest tam.Dzwoniłam do ginekologa i kazał mi kupić clotrimazolum krem smaruję dwa dni i nic to nie pomaga po ilu dniach to pomoże boję się żeby dziecku nie zaszkodzić i wcześniej nie urodzić proszę szybko o odpowiedź
KOBIETA, 31 LAT 7 miesięcy temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

infekcja, która Pani doskwiera to kandydoza pochwy – bardzo częste schorzenie, z którym borykają się ciężarne. Spowodowane jest przez drożdżaki – najczęściej jest to grzyb Candida albicans, który staje się patogenny, gdy dojdzie do dysbiozy, czyli zaburzeń flory bakteryjnej (wskutek czego zaczyna przeważać w organizmie). Leczenie opiera się na stosowaniu leków przeciwgrzybiczych – np. w postaci maści, którą zalecił Pani ginekolog. Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/drozdzyca-narzadow-plciowych.

Niestety często takie działanie jest niewystarczające. Jeżeli Clotrimazolum nie przyniosło żadnej poprawy, proszę skonsultować się z ginekologiem, gdyż może być konieczne przepisane globulek na receptę o działaniu kompleksowym. Proszę zapoznać się także z tym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-w-ciazy.

Proszę włączyć stosowanie probiotyków ginekologicznych oraz zadbać o higienę intymną. Rozwojowi choroby sprzyja także dieta bogata w cukier, dlatego też warto ograniczyć węglowodany proste w diecie. Poza tym proszę stosować się do wskazań ginekologa. O leczeniu grzybicy może Pani przeczytać w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-grzybice-pochwy.

Grzybica pochwy nie stanowi większego zagrożenia ani dla rozwoju ciąży, ani dla samego płodu – w przeciwieństwie do infekcji bakteryjnych nie prowadzi do poronienia czy przedwczesnego porodu. Więcej o infekcjach intymnych w ciąży pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-intymne-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy