Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza taki wygląd skóry członka po stosunku?

Witam, Aktualnie jestem w 5 miesiącu ciąży. Mieszkam za granicą. Praktycznie od samego początku zajścia w ciążę, zbliżenia z moim partnerem są dość nietypowe i nigdzie nie znalazłam takich informacji. Mianowicie po stosunku, skóra na członku mojego partnera jest pocięta i poraniona, a z mojej pochwy wycieka płyn/śluz o konsystencji zsiadłego mleka. Nie mam pojęcia czym to może być spowodowane. Obydwoje odczuwamy satysfakcję, jednak rany na członku mojego partnera i "ciasność" mojej pochwy, sprawia,że seks staje się męczący. Proszę o pomoc.
KOBIETA, 32 LAT około miesiąca temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

dolegliwości, które Pani opisuje – zarówno sucha, podrażniona i pękająca skóra na członku, jak i serowate upławy z pochwy o konsystencji twarogu oraz nadmierna suchość pochwy (to ona jest odpowiedzialna za dyskomfort i wrażenie zbyt ciasnej pochwy) – dość jasno wskazują na infekcję grzybiczą, zwaną też drożdżycą lub kandydozą.

Odsyłam do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/drozdzyca-narzadow-plciowych.

Grzybica pochwy oraz grzybica genitaliów u mężczyzn to powszechnie występujące schorzenie będące skutkiem infekcji grzybów Candida. Najczęściej dolegliwości w postaci upławów, pieczenia i bólu genitaliów dotykają kobiety – mężczyźni są bezobjawowymi nosicelami. Choroba z łatwością przenosi się podczas seksu, dlatego też aż do czasu wizyty powinni Państwo zaprzestać intymnych zbliżeń.

Proszę pamiętać, że otarcia i mikrourazy powstające w czasie seksu sprzyjają również infekcjom bakteryjnym, a te mogą by nawet zagrożeniem dla ciąży.

Ponieważ jednak każda infekcja intymna jest szczególnie niepożądana w okresie ciąży, sugeruję, by nie zwlekała Pani z wizytą u lekarza. Leczeniu powinien zostać poddany również Pani partner, w przeciwnym wypadku będzie stanowił źródło nieustannych zakażeń. Pani lekarz może przepisać globulki dopochwowe, partner powinien dostać leki doustne, a także maść.

O grzybicy w okresie ciąży przeczyta Pani także pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/grzybice-w-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy