Zapytaj lekarza

7 4 2 , 5 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Negatywne skutki palenia u kobiet w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,ani białe upławy, ani krosty w okolicach intymnych nie są objawem ciąży, za to zdecydowanie wskazują na infekcyjny charakter dolegliwości. Sądzę, że powinna Pani skonsultować się z ginekologiem – konieczne jest zbadanie zarówno zewnętrznych narządów płciowych, jak i wydzieliny, czyli upławów, w celu ustalenia przyczyny problemu. O upławach może Pani przeczytać w tym miejscu: https://portal.abczdrowie.pl/uplawy-z-pochwy.

Zarówno one, jak i krostki mogą być manifestacją opryszczki narządów płciowych – choroby o etiologii wirusowej. Jest zaliczana do chorób wenerycznych, czyli przenoszonych drogą płciową. Odsyłam do naszego artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/jak-leczyc-opryszczke-narzadow-plciowych.

Ponieważ na podstawie Pani opisu nie sposób wykluczyć także infekcji bakteryjnej, konieczne jest wykonanie badań zleconych przez ginekologa. Proszę pamiętać, że szybka reakcja może pozwolić na skrócenie czasu infekcji do minimum.

Więcej o infekcjach intymnych w tym materiale: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy