Czy muszę w tej sytuacji udać się do ginekologa?

Witam. 22.08 barszo brzydki Zapach z pochwy - bolesność brzucha, wymioty, goraczka, crp-60, wyniki moczu praktycznie wszystko dodatnie, nie mogłam siusia . Od rodzinnego dostałam antybiotyk, po usg rzekomo odniedniczkowe zapalenie nerki. Jednak ciagle pobolewa mnie pochwa, swędzenie, pieczenie, boli przy stosunku, bardzo duże upławy nawet kilka razy dziennie muszę zmieniać bieliznę, ból piersi, oststnio po stosunku mąż stwierdził ze jego członek zaczął swędzieć. W zoraj wzięłam pierwsza tabletkę gynoflor- zaczęłam mocno plamić. Czy wizyta u ginekologa jest konieczna ?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku opisanych dolegliwości konieczny jest szybki kontakt z lekarzem. Proszę zgłosić się do ginekologa. Możliwe, że Pani objawy, takie jak ból, swędzenie i pieczenie pochwy, upławy czy gorączka mają związek z rozwojem infekcji układu moczowo-płciowego. Być może lekarz zleci Pani dodatkowe badania, jak usg narządów intymnych. Należałoby również przeprowadzić diagnostykę w kierunku chorób wenerycznych.

Leczenie takiej infekcji jest zazwyczaj uzależnione od jej rodzaju. Mogą być bowiem spowodowane zarówno przez wirusy, bakterie, grzyby, jak i pasożyty. Np. w przypadku chorób o podłożu bakteryjnym lekarz może zalecić antybiotykoterapię. W przebiegu tego typu infekcji pacjentka może odczuwać swędzenie i pieczenie narządów płciowych, charakterystyczne upławy oraz zmiany skórne. W skutecznym leczeniu tego typu dolegliwości ważne jest szybkie zdiagnozowanie problemu. Aby więc nie dopuścić do wystąpienia większych komplikacji konieczny jest jak najszybszy kontakt z lekarzem.

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem, który szczegółowo opisuje tematykę infekcji narządów płciowych:

https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-narzadow-plciowych

Warto również sprawdzić, jak wypowiadają się eksperci portalu na podobne pytania:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niepokojace-objawy-uplawy-swiad-pieczenie

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-zapalenie-lub-grzybica-pochwy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pieczenie-pochwy-swedzenie-i-uplawy

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.