Twój przewodnik po zdrowiu

  1. Opisz swój problem. Pomożemy Ci znaleźć odpowiedź w bazie ponad miliona porad!
  2. Wyślij pytanie i uzyskaj odpowiedź specjalisty.
Rozpocznij
7 3 3 , 4 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zapalenie nerek: Pytania do specjalistów

Co sugeruje ten wynik kreatyniny?

9 lat temu przeszłam ostre klebuszkowe zapalenie nerek, które zostało potwierdzone przez biopsję. Przez kolejne lata było wszystko dobrze, wyniki kreatyniny i moczu oraz crp były w porządku. Dziś zrobiłam kontrolnie badanie kreatyniny które wynosi 1.0, GFR 63 ml/min/1,73m2 i CRP 16,0 mg/l. Proszę o interpretacje wyników.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy to może być toczeń?

Mam 49 lat i jestem meżczyzna.Dotychczas zdiagnozowano u mnie leukopenie ,trombocytopenie oraz zapalenie kłembuszkowe nerek.W ostatnim razie wzdłuż kręgosłupa wystąpiła liszsjiwato rolna wysypka.,a na twarzy zaczerwienienie z łzawieniem z oczu.Ponadto nękają mnie nagle stany podgorączkowe i obrzęki węzłów chłonnych.Moj... Mam 49 lat i jestem meżczyzna.Dotychczas zdiagnozowano u mnie leukopenie ,trombocytopenie oraz zapalenie kłembuszkowe nerek.W ostatnim razie wzdłuż kręgosłupa wystąpiła liszsjiwato rolna wysypka.,a na twarzy zaczerwienienie z łzawieniem z oczu.Ponadto nękają mnie nagle stany podgorączkowe i obrzęki węzłów chłonnych.Moj ojciec w ostatnim okresie życia diagnozowany był w kierunku tocznia niestety zmarł.Czy u mnie podane objawy też predysponuja do diagnozy w kierunku tocznia,od czego zacząć i gdzie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy powinnam budzić dziecko?

Czy powinnam budzić 8-miesięczne niemowlę w nocy, po kilku godzinach spania, żeby się wysikalo? Córka jest karmiona piersią i dopajana wodą (od czasu rozszerzania diety),wyniki badania ogólnego moczu ok(regularnie kontrolujemy,bo w 8 t.ż.przeszla zapalenie nerek), ale malo co... Czy powinnam budzić 8-miesięczne niemowlę w nocy, po kilku godzinach spania, żeby się wysikalo? Córka jest karmiona piersią i dopajana wodą (od czasu rozszerzania diety),wyniki badania ogólnego moczu ok(regularnie kontrolujemy,bo w 8 t.ż.przeszla zapalenie nerek), ale malo co sika przez sen (nieraz nawet i po 8 godzinach snu pampers nie jest napompowany),za to kilka minut po obudzeniu zawsze duża ilość moczu w nocniku...
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik badania moczu 22-latki?

Odebrałam wyniki moczu, które mnie niepokoją, ponieważ 2 miesiące temu wyniki były nieznacznie lepsze. Teraz wykonałam badania kontrolnie. Przezroczystość lekko mętny, ciężar właściwy 1.030, pH 6, leukocyty 100 uL, azotyny ujemne, białko 25 mg/dL, glukoza ujemny, ketony ujemny, urobilinogen w... Odebrałam wyniki moczu, które mnie niepokoją, ponieważ 2 miesiące temu wyniki były nieznacznie lepsze. Teraz wykonałam badania kontrolnie. Przezroczystość lekko mętny, ciężar właściwy 1.030, pH 6, leukocyty 100 uL, azotyny ujemne, białko 25 mg/dL, glukoza ujemny, ketony ujemny, urobilinogen w normie, bilirubina ujemna, erytrocyty 25 uL. Wyniki osadu: nabłonki płaskie bardzo liczne, bakterie bardzo liczne, erytrocyty świeże <5 wpw, leukocyty 20-50 wpw. W przeszłości miałam poważne zapalenia nerek (hospitalizacja). Badanie kreatyniny sprzed 2 miesięcy wynosiło 0.9 w normie do 1.02 (cały czas rośnie, w ostatnich 4 miesiącach wzrosła z 0.6 do 0.9).
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Pojawiający się pryszcz u dziecka

Córka 24 miesiące na przełomie sierpnia i lipca zaraziła się prawdopodobnke w basenie ecoli i przeszła ostre zapalenie nerek. Od tego czas też mniej wiecej na policzku odnawia jej się coś na kształt pryszcza. Co to może byc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co może być przyczyną odmiedniczkowego zapalenia nerek?

Od ponad pol roku niemoge wyleczyc nerek mimo brania 2 antybiotykow.Co moze byc przyczyna odmiedniczkowego zapalenia nerek i dlaczego nie moge sie wyleczyc?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak mogę złagodzić ból nerek?

Mam bakteryjne zapalenie nerek ktore bardzo czesto powraca,obecnie zażywam antybiotyk od 5 dni i nerki bolą bardzo czy moge złagodzić bol ciepłymi czy zimnymi kompresami.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy mam brać wynik testu za poprawny?

Dzień dobry, tydzień temu wylądowałam w szpitalu na sorze. Byłam strasznie obolała w okolicach nerki po prawej stronie do tego stopnia że musiałam chodzić wygięta, aby nie bolało aż tak. Na sorze lekarz uznał że mam zapalny stan nerki i... Dzień dobry, tydzień temu wylądowałam w szpitalu na sorze. Byłam strasznie obolała w okolicach nerki po prawej stronie do tego stopnia że musiałam chodzić wygięta, aby nie bolało aż tak. Na sorze lekarz uznał że mam zapalny stan nerki i że możliwe że jest to odmiedmiczkowe zapalenie nerek (w wieku 4 lat już przechodziłam odmiedniczkowe zapalenie nerek). Dostałam antybiotyki. Od 6 dni spóźnia mi się miesiączka, czytałam że po takim stanie zapalnym jest możliwość braku jednej miesiączki lub opóźnienie. Jednak zrobiłam test ciążowy, który wyszedł pozytywny. Czy mam brać wynik testu za poprawny? Co powinnam robić w takiej sytuacji? Z góry dziękuję za odpowiedź!
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Dlaczego mam opuchniętą twarz i muszę często oddawać mocz?

Witam, od jakiegoś czasu zmagam się z dość dziwnym problemem a mianowicie po wypiciu nawet niewielkiej ilości wody za chwile muszę skorzystać z toalety. Zaczęło mnie to martwić gdy pojawiły się bóle w okolicach nerek, które stopniowo nasilały się. Ponadto... Witam, od jakiegoś czasu zmagam się z dość dziwnym problemem a mianowicie po wypiciu nawet niewielkiej ilości wody za chwile muszę skorzystać z toalety. Zaczęło mnie to martwić gdy pojawiły się bóle w okolicach nerek, które stopniowo nasilały się. Ponadto zauważyłam jaka opuchnięta mam twarz i większe sińce pod oczami. Jakie wyniki mam wykonać w tej sytuacji i czy może to być zapalenie nerek ?

Czy ten lek można podawać po przeszczepie nerki?

Syn jest po przeszczepie nerki,ma zapalenie gardła ,bierze Zamur 500mg,pół godz. po podaniu,wymioty,czy ten lek podawać,nie mam kontaktu z lek. który to przepisał
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik badania moczu przy zapaleniu nerek?

Witam, w czerwcu byłam w szpitalu z powodu odmiedniczkowego zapalenia nerek i infekcji dróg moczowych (długo nie leczone). Jak wyszłam ze szpitala niby wszystko było okej ale okolice nerek znowu zaczynają mnie strasznie boleć. Ból chwilowo jest na tyle mocny... Witam, w czerwcu byłam w szpitalu z powodu odmiedniczkowego zapalenia nerek i infekcji dróg moczowych (długo nie leczone). Jak wyszłam ze szpitala niby wszystko było okej ale okolice nerek znowu zaczynają mnie strasznie boleć. Ból chwilowo jest na tyle mocny że bierze mnie na wymioty. PROSZĘ O SZYBKĄ INTERPRETACJĘ WYNIKÓW. Kolor: żółty Przeźroczystość: lekko mętny Ciężar: 1.025 pH: 5.0 Leukocyty, Azotany, Białko, Cukier, Ketony, Bilirubina i Erytocyty: NIEOBECNE Urobilinogen: w normie OSAD: Nabłonki wielokątne: bardzo liczne wpw Leukocyty: 6-8 wpw Śluz: liczne pasma wpw Lekarz rodzinny powiedział że jest dobrze. W takim razie dlaczego tak boli?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Co oznacza wynik RTG zatok u 35-latki?

Witam, Bardzo proszę o poradę o czym swiadczy opis rtg zatok w pozycji stojacej. Asymetria zatok czolowych P>L z towarzyszącym przymgleniem lewej zatoki czołowej. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo wykształcone, w ramach wydolności metony symetrycznie powitrzne bez cech obecności... Witam, Bardzo proszę o poradę o czym swiadczy opis rtg zatok w pozycji stojacej. Asymetria zatok czolowych P>L z towarzyszącym przymgleniem lewej zatoki czołowej. Poza tym zatoki oboczne nosa prawidłowo wykształcone, w ramach wydolności metony symetrycznie powitrzne bez cech obecności poziomów plynow oraz większych zmian sluzowo wychodzi. Dokładniejsze ocena mniejszych zmian sluzowkowych zalecana w badaniu TK. Zdjęcie robione podczas pobytu w szpitalu z powodu zapalenia nerek w szpitalu również zrobiono wymaz z nosa-wynik stephyloccocus epidermidis. Mam stwierdzone przewlekle zapalenie zatok nawracające średnio po 2 msc od przeleczenia. Bardzo często bóle głowy, tem. 37.8, ostatnio przy zapaleniu zatok wystapil rowniez bakteryjne zapalenie spojowek.laryngolog przepisuje jedynie krople do nosa nasonex, ale nic więcej nie robi. Czy po takim wyniku laryngolog powinien jednak skierować na TK. Bardzo proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Konstanty Dąbski
Lek. Konstanty Dąbski

Czy można pracować przy zapaleniu nerek?

Witam choruje na klebuszkowe zapalenie nerek po infekcyjne tak wyszlo z biopsji nerki bialko dobowe 8gram. Nadcisnienie tetnicze wysoki cholesterol calkowity 400 i podwyzszone Iga. Od 2 miesiecy biore metypred ale poprawy brak mam dostac leki immunosupresyjne . Obecnie przebywam... Witam choruje na klebuszkowe zapalenie nerek po infekcyjne tak wyszlo z biopsji nerki bialko dobowe 8gram. Nadcisnienie tetnicze wysoki cholesterol calkowity 400 i podwyzszone Iga. Od 2 miesiecy biore metypred ale poprawy brak mam dostac leki immunosupresyjne . Obecnie przebywam na zwolnieniu lekarskim i teraz moje pytanie czy moge pracowac fizycznie z takimi wynikami czy powinienem kontynuowac zwolnienie.pozdrawiam.

Czy można łączyć amotaks z heviranem?

Witam. Czy można łączyć amotaks z heviranem? Lekarz zdiagnozował zapalenie nerek, a mnie pojawiła się ogromna opryszczka. Zawsze przyjmowałam na nią heviran. La primera
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy można łączyć Pimafucin i antybiotyk w ciąży?

Witam Jestem w 22tc ciąży.Jestem 6 dni po zakończeniu antybiotykoterapi Amotaksem(zapalenie pęcherza i zastoj w nerce)Od dwóch dni zmagam sie z pieczeniem,swędzeniem pochwy. Pojawiły się delikatne, białe, gęste, lekko grydkowate uplawy. Dostałam receptę na globulki Pimafucin, czy oprócz tego można stosować dopochwowo krem Clortimazolum?
odpowiada 1 ekspert:
 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie

Czy takie zapalenie nerek może być przyczyną braku miesiączki i pozytywnego testu?

Ostatnia miesiączke miałam 7 grudnia, według kalendarzyka apznoa mi się 5 dni. Test dał wynik pozytywny. Dzisiaj byłam u lekarza lecz nie potwierdził ciąży ani nie wykluczył. Nie mam żadnych objawów. Bolą mnie nerki od 2 dni miałam 3 lata... Ostatnia miesiączke miałam 7 grudnia, według kalendarzyka apznoa mi się 5 dni. Test dał wynik pozytywny. Dzisiaj byłam u lekarza lecz nie potwierdził ciąży ani nie wykluczył. Nie mam żadnych objawów. Bolą mnie nerki od 2 dni miałam 3 lata temu odmienniczkowe zapalenie nerek czy to może być przyczyną pozytywnego testu i braku miesiączki
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Jak wyleczyć zapalenie nerek?

Witam, od kilku tygodni zmagam się z zapaleniem nerek. Stosowałam biseptol przez 5 dni, cipronex przez 5 dni a teraz dostałam levoxa. Oprócz tego w ostatnim czasie dokuczają mi nerwobóle pleców i w klatce piersiowej. Dostałam takie leki jak... Witam, od kilku tygodni zmagam się z zapaleniem nerek. Stosowałam biseptol przez 5 dni, cipronex przez 5 dni a teraz dostałam levoxa. Oprócz tego w ostatnim czasie dokuczają mi nerwobóle pleców i w klatce piersiowej. Dostałam takie leki jak diclovit, tiocolis i mam stosować clatre na alergie. Czy ja mogę stosować levoxa razem z tymi dodatkowymi lekami? Jeśli nie, jaki odstęp powinnam zachować po levoxie?
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam ból jądra?

Witam, od dwóch dni czuje w prawym jądrze lekki ból, z zewnątrz nie widać żadnych zmian typu opuchlizna lub zaczerwienienie czy powiększenie jądra. Mocz oddaje normalnie z tym że może trochę częściej. Zauważyłem w nasieniu żółte galaretowate grudki. Dodam... Witam, od dwóch dni czuje w prawym jądrze lekki ból, z zewnątrz nie widać żadnych zmian typu opuchlizna lub zaczerwienienie czy powiększenie jądra. Mocz oddaje normalnie z tym że może trochę częściej. Zauważyłem w nasieniu żółte galaretowate grudki. Dodam że w przeszłości miałem problem z kamicą nerkową i ostatnio od czasu do czasu nerka również prawa pobolewa lekko. Czy jest to spowodowane kamieniem w nerce czy może zapaleniem najądrza lub czymś innym, i czy samo przejdzie, ponieważ w tych czasach wolałbym unikać szpitali itp. Z góry dziękuje bardzo za odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Dlaczego mam brązowe plamienia 5 tygodni po porodzie?

Witam. Aktualnie leżę w szpitalu ale każdy lekarz zbywa moje pytania przez co się martwię. Jestem prawie pięć tygodni po cesarskim cięciu. Od przedwczoraj pojawiły się brązowe plamienia, przy których nie pojawiają się dolegliwości bólowe. Każdy lekarz mi mówi,... Witam. Aktualnie leżę w szpitalu ale każdy lekarz zbywa moje pytania przez co się martwię. Jestem prawie pięć tygodni po cesarskim cięciu. Od przedwczoraj pojawiły się brązowe plamienia, przy których nie pojawiają się dolegliwości bólowe. Każdy lekarz mi mówi, że to może być miesiączka i tak już bywa a żaden nie chce tego sprawdzić. Wspomnę, że leżę na oddziale ginekologicznym z odmiedniczkowym zapaleniem nerek. Dziękuje za odpowiedz.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska

Czy obecność tych bakterii jest niebezpieczna?

Witam bardzo proszę o poradę po 3 tyg od leczenia szpitalnego (zapalenie nerek leczone 2 antybiotykami).robiłam zalecane ponowny posiew moczu. W posiewie wyhodowany drobnoustroje klebsiella pneumoniae 10^7 i escherichia coli 10^7. Czy obecność tych bakteri jest niebezpieczna... Witam bardzo proszę o poradę po 3 tyg od leczenia szpitalnego (zapalenie nerek leczone 2 antybiotykami).robiłam zalecane ponowny posiew moczu. W posiewie wyhodowany drobnoustroje klebsiella pneumoniae 10^7 i escherichia coli 10^7. Czy obecność tych bakteri jest niebezpieczna i czy powinnam jak najszybciej zacząć leczenie. Wizytę u nefrologa mam w połowie września. Czy powinnam isc do lekarza rodzinnego czy mogę poczekać. Jedyne objawy to tem. 37,7 i niewielki bol w okolicy ledzwiowej. Bardzo proszę o odpowiedź.
odpowiada 1 ekspert:
Lek. Aleksandra Witkowska
Lek. Aleksandra Witkowska
Patronaty
Ważne tematy