Czy to może być zapalenie nerek?

Witam odczuwałem na początku ból przy oddawaniu moczu i ogólny dyskomfort po skończeniu, czasami musiałem wysikać sie kilka razy pod rząd, ale za każdym razem byly to znikome ilości, po dwoch dniach ból juz zrobił sie minimalny, ale zacząłem odczuwać bol w dolnej stronie pleców (prawej) domyślam sie, że to nerka. myślę że zaczęło sie to stosunku analnym z moją partnerką. Czy będzie to zapalenie nerek? Jakie sa domowe sposoby leczenia? Dziękuję za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

powinien Pan skorzystać z konsultacji u lekarza oraz wykonać niezbędne badania, które będą w stanie pomóc w postawieniu diagnozy.

Przez Internet nikt nie będzie w stanie powiedzieć, czy cierpi Pan na zapalenie nerek lub inną chorobę. Do zdiagnozowania zapalenia nerek konieczny jest nie tylko wywiad lekarski oraz badanie fizykalne, ale również badania moczu, badanie krwi oraz nierzadko USG jamy brzusznej.

Zapalenie nerek może dawać różne dolegliwości. Wyróżniamy również kłębuszkowe zapalenie nerek, odmiedniczkowe zapalenie nerek oraz śródmiąższowe zapalenie nerek. Każda z tych postaci może powodować inne objawy: problemy z oddawaniem moczu, bóle okolicy lędźwiowej, gorączkę, nudności, obrzęki czy też bóle stawów. Więcej na ten temat pod adresem: https://portal.abczdrowie.pl/odmiedniczkowe-zapalenie-nere.

To poważne schorzenia, dlatego nie powinno się ich leczyć na własną rękę. Proszę więc udać się do lekarza – w pierwszej kolejności może to być lekarz rodzinny bądź lekarz chorób wewnętrznych.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.