Co robić z bólem nerki i biegunką?

Witam serdecznie 4 dni temu zaczęła mnie boleć z prawej strony nerka, dotego dochodzą dreszcze, na 3 dzień od pojawienia się objawów zrobiły mi się worki pod oczami, mam opuchniety brzuch. Gdy się położę ból się nasila przy zmianie pozycji. Dzisiaj dostałam rozwolnienie. Proszę o odpowiedź czy to coś poważnego. Z góry serdecznie dziękuję

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

opisywany przez Panią stan może świadczyć o wielu przypadłościach, jednak dwie najbardziej prawdopodobne to atak spowodowany kamicą nerkową lub zapaleniem nerek. To stany, które mogą poważnie zagrozić zdrowiu, dlatego zalecamy bardzo pilny kontakt z lekarzem lub nawet pojechanie na SOR, w celu wykonania odpowiednich badań umożliwiających diagnozę.

Zapalenie nerek dzielimy na dwie główne odmiany, pierwsze jest nazwane kłębuszkowym, a nieleczone może prowadzić nawet do niewydolności nerek.

Przy drugim, zwanym odmiedniczkowym, występuje silna gorączka, a także nudności połączone z wymiotami. Diagnozuje się je dzięki badaniu posiewu moczu, który może wykazać obecność bakterii odpowiedzialnych za to schorzenie. Przy leczeniu stosuje się odpowiednie antybiotyki.

Kamica nerkowa jest natomiast spowodowana obecnością kamieni w nerkach. Są one zbudowane z substancji znajdujących się w moczu. Kamica może się objawiać silnymi atakami polegającymi na: bólu nerek, nudności i wymiotach, dreszczach oraz gorączce.

Ciężko jest dokładnie zdiagnozować Pani stan bez odpowiednich badań, dlatego apelujemy o pilną wizytę u lekarza, celem ich wykonania i postawienia jednoznacznej diagnozy.

W linkach poniżej znajdzie Pani więcej informacji o zapaleniu nerek oraz kamicy nerkowej:

https://portal.abczdrowie.pl/klebuszkowe-zapalenie-nerek

https://portal.abczdrowie.pl/ostre-odmiedniczkowe-zapalenie-nerek

https://portal.abczdrowie.pl/kamica-nerkowa

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.