Zapytaj lekarza

7 4 0 , 9 6 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co mogę zrobić z tym bólem nerki?

Witam. Moj problem zaczal sie od parcia na pecherz i bolu nerki. Nastepnego dnia doszly bole miesni i stawow, goraczka 38.9 szum w uszach, bol glowy , dreszcze i zanik apetytu. Przyjmuje ibuprofen i czuje ulge przynajmniej przez 4 godz a pozniej stan sie powtarza. Zaznaczam ze leze w lozku i po zazyciu ibuprofenu poce sie.. cxas trwania tego stanu 4 dni.. nerka nadal boli i parvie zostalo.. prosze o pomoc
KOBIETA, 35 LAT 7 miesięcy temu

Kamica nerkowa

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opisane przez Pana symptomy są niepokojące i wymagają niezwłocznego skontaktowania się z internistą z przychodni POZ – niewykluczone, że ma Pan do czynienia z zapaleniem nerek. Niewątpliwie powinien Pan zostać zbadany przez lekarza – badanie fizykalne powinno szybko dać odpowiedź na pytanie o przyczynę. Więcej o chorobie pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/odmiedniczkowe-zapalenie-nere.

W przypadku zapalenia nerki chory czuje dotkliwy ból przy uderzeniu w okolicę lędźwiową przez lekarza. Dodatkowo należy wykonać morfologię krwi i posiew moczu, gdyż zapalenie nerek ma charakter infekcji bakteryjnej. Leczenie polega na stosowaniu odpowiedniego antybiotyku, więc sugeruję, by nie zwlekać z wizytą u lekarza. Więcej o bólu nerek i jego przyczynach pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/bol-nerek-przyczyny-rozpoznanie-choroby.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy