Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 9 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy dzieje się coś poważnego z moim układem moczowym?

Witam. Odebrałam wyniki na posiew moczu. Wyszło mi coś takiego: escherichia coli liczność kolonii: powyżej 1000000 cfu/ml. Czy jest to coś poważnego? Dodam, że od dłuższego czasu mam nawracające infekcje układu moczowego i do tego straszny ból w lewym dole pleców, chyba nerka. Za tydzień mam dopiero usg, ale zastanawiam się, czy to coś poważniejszego jest...
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

bakterie E.coli należą do fizjologicznej flory bakteryjnej jelit – to oznacza, że ich obecność w układzie pokarmowym jest wysoce wskazana. Niestety, gdy znajdą się w obrębie układu moczowo-płciowego mogą powodować niekiedy bardzo poważne dolegliwości.

Proszę zapoznać się z tym materiałem: https://portal.abczdrowie.pl/escherichia-coli-w-moczu-czym-sa-jakie-powoduja-objawy-zatrucia-zakazenie.

Do najczęstszych należą infekcje bakteryjne pochwy oraz pęcherza moczowego – zazwyczaj do przeniesienia bakterii E.coli z okolic odbytu do pochwy dochodzi wskutek nieprawidłowej higieny intymnej czy ryzykownych zachowań seksualnych.

Bóle pleców (wskazujące na bóle nerki) oraz nawracające infekcje układu moczowego potwierdzają, że u Pani E.coli spowodowały prawdopodobnie poważną infekcję. Niewykluczone, że wskutek braku czy niewłaściwego leczenia zapalenia pęcherza moczowego doszło do np. odmiedniczkowego zapalenia nerek. Wskazane niezwłoczne konsultacje lekarskie oraz oczywiście USG.

Więcej informacji odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/ostre-odmiedniczkowe-zapalenie-nerek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.


Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy