Dlaczego odczuwam pieczenie miejsc intymnych podczas współżycia?

Witam, prawie za każdym razem jak kocham sie z chłopakiem mam pieczenie wokół łechtaczki, i nie mogę sie załatwić, lub mocz jest ciemny żółty i bardzo malo go leci, takie objawy mam bardzo czesto Co to moze oznaczac? Dziekuje za odpowiedzi

Redakcja abcZdrowie

Witam,

wymienione dolegliwości wskazują na infekcję dróg moczowych o charakterze bakteryjnym. Niestety wiele patogenów może powodować choroby dróg rodnych lub moczowych – nierzadko do zakażenia dochodzi poprzez kontakty seksualne. Specyficzna budowa cewki moczowej u kobiet powoduje, że patogen przenosi się właśnie drogą kontaktów płciowych przez pochwę. W przypadku infekcji bakteryjnej często patogenem jest bakteria E.coli, która może powodować stan zapalny w pochwie, a nieleczona – również i infekcje układu moczowego. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://portal.abczdrowie.pl/escherichia-coli-w-moczu-czym-sa-jakie-powoduja-objawy-zatrucia-zakazenie.

Sugeruję, by zwróciła się Pani niezwłocznie do ginekologa – na pewno warto sprawdzić stan dróg rodnych za pomocą badania palpacyjnego oraz wykonać badanie ogólne i posiew moczu. To prawdopodobnie wystarczy, by ustalić przyczynę Pani dolegliwości oraz wdrożyć odpowiednie leczenie. Więcej informacji o infekcjach intymnych odnajdzie Pani pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/infekcje-pochwy-przyczyny-i-objawy-leczenie.

Proszę także powstrzymać się od zbliżeń cielesnych z partnerem, ponieważ, jak Pani zauważyła, nasila to przykre dolegliwości, a także zwiększa ryzyko zarażenia partnera (choć niewykluczone, że albo jest on nosicielem patogenu, albo również rozwija się u niego zakażenie).

Być może zainteresuje Panią także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-zapalenia-pecherza-u-mlodych-kobiet.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.