Co może oznaczać taka nawracająca infekcja?

Witam. Mam taki problem od 4 miesięcy mam nawracajace infekcje intymne świąt pieczenie i intensywne żółte upławy, w między czasie byłam na wizycie ale akurat nie miałam tej infekcji i było ok, co to może być za infekcja, czemu tydzień po każdym okresie mnie dopada
KOBIETA, 39 LAT 3 miesiące temu
Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Opisany przez Panią problem może mieć wielorakie podłoże. Najlepszym rozwiązaniem będzie ponowne udanie się do ginekologa, który pokieruje Pani diagnostyką oraz leczeniem. Z pytania wynika, że problem ten trwa już długo, bo cztery miesiące, dlatego tym bardziej nie należy odkładać tej konsultacji w czasie – tym bardziej, że dokuczają Pani różne nieprzyjemne dolegliwości.

Pieczenie, swędzenie oraz żółte upławy mogą świadczyć o infekcjach różnego typu. Może być to m.in. grzybica pochwy. Leczenie tej choroby opiera się na stosowaniu odpowiednich leków przeciwgrzybicznych. Czasami może być konieczne włączenie antybiotyku. Niekiedy pozbycie się objawów może nieco potrwać, dlatego warto uzbroić się w cierpliwość i stosować do zaleceń lekarskich. Żółte upławy mogą wskazywać też na szereg innych schorzeń narządów intymnych. Czasami objaw ten towarzyszy również nadżerce szyjki macicy. Zdarza się, że za jego pojawienie się może odpowiadać też infekcja bakteryjna. Ponadto żółte upławy mogą sygnalizować różne choroby weneryczne, np. rzęsistkowicę, która jest przenoszona drogą płciową. Przy tym schorzeniu mogą się pojawić zarówno upławy, jak i swędzenie oraz pieczenie okolic intymnych.

Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w artykułach opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl. Zachęcamy do ich przeczytania:

https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie

Tymczasem zachęcamy do przeczytania odpowiedzi ekspertów serwisu na pytania o podobnej tematyce zadane przez innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolte-uplawy-przez-2-miesiace

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-infekcje-oznaczaja-zolte-uplawy

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolte-i-brazowe-uplawy-przed-miesiaczka

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.