Czy jest możliwość, że jednak jestem w ciąży?

Witam, współżyłam z moim partnerem ostatni raz jakoś pod koniec grudnia, od tego momentu nie pojawia sie miesiączka dodam ze był to mój drugi stosunek i zarówno po pierwszym jak i po tym drugim miałam obfite krwawienie (po pierwszym krwawienie około tygodnia, a po drugim około kilku dni). Dodatkowo pojawiły sie żółto-białe upławy z pochwy. Testy robiłam wychodziły negatywne. Czy jest możliwość że jestem w ciąży? Dodam że wizytę u ginekologa mam za tydzień.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania na naszym portalu. Z Pani słów wynika, że pokazały negatywny wynik. Dla pewności może Pani jeszcze wykonać badanie hormonu o nazwie gonadotropina kosmówkowa. Pozwala on na szybkie wykrycie ciąży. Jeżeli ten test także okaże się negatywny, wskazana jest konsultacja ginekologiczna celem dalszej diagnostyki. Brak okresu może wynikać bowiem także z innych przyczyn, np. nieodpowiedniej diety, silnego stresu, czy przebytej choroby. Ponadto brak okresu może wynikać z zaburzeń hormonalnych. Jeżeli w dalszym ciągu nie będzie się pojawiał, być może warto wykonać także badania pod tym kątem i zweryfikować poziom hormonów. Wspomina Pani także o żółtych upławach. Często taki objaw wskazuje na rozwijający się stan zapalny pochwy czy też inne infekcje narządów intymnych, które wymagają wdrożenia odpowiedniego leczenia. Dlatego proszę nie zwlekać z wizytą u specjalisty.

Przesyłamy link do artykułów opublikowanych na portalu abcZdrowie.pl, w których znajdzie Pani dodatkowe informacje na temat różnych przyczyn braku okresu różnych oraz występowania żółtych upławów:

https://portal.abczdrowie.pl/jakie-sa-przyczyny-braku-okresu

https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie

Być może pomocne dla Pani okażą się również odpowiedzi ekspertów naszego serwisu na pytania o podobnej tematyce zadane przez innych użytkowników:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zolte-uplawy-zamiast-okresu

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jska-moze-byc-przyczyna-braku-okresu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.