Czy to jednak jest ciąża chociaż test wyszedł negatywny?

Witam, 2 msc temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne(brałam je przez 2,5 roku) , miesiąc później miałam okres 3 dni po spodziewanym terminie. Kolejna miesiączka spóźnia się o 4 dni. Kochałam się z chłopakiem kilka razy z prezerwatywą ale nie skończył we mnie. W ostatnim czasie na jego napletku pojawiły się czerwone plamki, po kilku dniach zniknęły. Przez ostatni miesiąc przytyłam 5kg i widzę zaokrąglone, twarde podbrzusze. Czy to ciąża? Robiłam test tydzień temu, wyszedł negatywny i nie wiem co myśleć. Dodam że zamiast okresu mam dużo śluzu biało-żółtego. Bardzo proszę o pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

długie stosowanie antykoncepcji hormonalnej może prowadzić do przejściowych zaburzeń gospodarki hormonalnej organizmu – niewykluczone, że to jest przyczyną niewielkich opóźnień krwawienia miesiączkowego.

Testy ciążowe wykluczają ciążę w Pani przypadku, jednak żółty śluz z pochwy, czyli upławy, mogą wskazywać na infekcję intymną o podłożu bakteryjnym lub pierwotniakowym. Szczególnie alarmujące poza upławami mogą być symptomy w postaci świądu pochwy lub pieczenia, ale też nieprzyjemnego zapachu.

Więcej informacji dotyczących żółtych upławów pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/zolte-uplawy-przyczyny-leczenie.

W tej sytuacji zdecydowanie warto skonsultować się z ginekologiem, chyba że dolegliwości ustąpią i miesiączka pojawi się, nie budząc żadnych wątpliwości. Proszę pamiętać również, że niewielkie zaburzenia cyklu miesiączkowego zdarzają się nawet zdrowym, regularnie miesiączkującym kobietom.

Jeśli jest Pani zainteresowana, o innych przyczynach braku miesiączki może Pani przeczytać w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.