Czy mimo tych negatywnych testów ciąża jest możliwa?

Moim problemam jest miesiączka która spóźnia się według kalendarzyka już ponad. 3 tygodnie , 4 testy ciążowe wykonane Z rana każdy negatywny , ostatni robiony pare dni temu , żadnych objawów , odam iż nigdy nie były regularne lecz zawsze spóźnienie było w granicach tygodnia do dwóch , urodziłam 8 miesięcy temu synka , czy mimo tych negatywnych testów mogę być w ciąży ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli testy ciążowe wykonywała Pani po upływie terminu miesiączki, w stosownym odstępie czasowym od stosunku, to nie ma powodu, by podejrzewać, że testy wyszły fałszywie ujemne.

Być może przydatny okaże się ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/co-moze-miec-wplyw-na-wynik-testu-ciazowego.

Proszę jednak pamiętać, że zaburzenia cyklu miesiączkowego mogą wynikać także z faktu, iż niedawno urodziła Pani dziecko – jeśli karmi Pani piersią, to brak regularnych krwawień nie jest niczym niecodziennym czy niepokojącym, a ma związek ze wzmożonym wydzielaniem się prolaktyny.

Oczywiście na wszelki wypadek warto zwrócić się do ginekologa – jeśli dotychczas miesiączki były nieregularne, można podejrzewać zaburzenia hormonalne bądź czynnościowe, wymagające głębszej diagnostyki, a także leczenia.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/brak-okresu-test-negatywny-przyczyny-czynniki-chorobowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.