Jaka jest szansa na ciążę mimo negatywnych testów?

Staramy się o dziecko. Okres skończył mi się 1 listopada, natomiast stosunek odbył się w dniu 12.11 oraz 13.11. Testy ciążowe wychodzą negatywne lecz boli mnie brzuch dołem od 3 dni, momentami jest to nasilone, tak jak to boli w 1 dzien okresu oraz 2 dni temu miałam stan zapalny w piersiach. Bardzo bolały, aż musiałam lodem obłożyć. Przy tym 37,2 temperatury. Wieczorem wczoraj dziwnie się czułam, Ciagle mi się odbijało niczym. Okres według kalendarzyka dopiero za tydzień. Jaka jest szansa ciazy mimo negatywnych testów ?
KOBIETA, 24 LAT 2 miesiące temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Dzień dobry, pomimo negatywnych wyników testów istnieje szansa, że doszło do zapłodnienia, ponieważ testy nie są na tyle czułe, aby wykryć ciążę na samych początkach - możemy uznać, że wiarygodny wynik otrzymamy dopiero w dniu spodziewanej miesiączki.

Pani objawy tj. Bolesność piersi, podbrzusza, podwyższona temperatura i odbijanie mogą jak najbardziej świadczyć o ciąży, ponieważ często towarzyszą temu stanowi, nawet na początkowym etapie.

Nie pozostało nic, jak czekać w tym momencie na pozytywny wynik testu, którego oczywiście Pani życzę.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dziala-test-ciazowy

https://portal.abczdrowie.pl/czy-jestem-w-ciazy-objawy-test

https://portal.abczdrowie.pl/wczesny-test-ciazowy-kiedy-go-wykonac-jak-dziala

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty