Czy mogę być w ciąży mimo negatywnych testów?

Dzień dobry, 25.11 pierwszy raz uprawiałam seks z chłopakiem. 27.11 dostalam okres. Na poczatku grudnia wykonałam test ciążowy - negatywny. W grudniu powinnam dostac okres 25 lub 27 jednak się nie pojawił. Pojawił się dopiero 1 stycznia 2022. Wykonany test w grudniu 27 - negatywny. W styczniu test rowniez wykonany też negatywny. Teraz w Lutym okres pojawił się rowniez 1. Dziś 13.02 ( prawie 3 msc po stosunku) wykonałam test - wyniki negatywny. Czy pomimo okresu i negatywnych wyników testów ciążowych mogę być w ciąży?( w okresie od 25.11 zrobiłam ich chyba z 6). Dodam że przez te 2 msc nie miałam żadnych dolegliwości mdłości czy bólów piersi ( jedynie co przed okresem był ból piersi)

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

jeśli po współżyciu pojawiły się już menstruacje, a liczne testy ciążowe dają wynik negatywny, to najprawdopodobniej nie jest Pani w ciąży. Testy ciążowe wykonane po prawie trzech miesiącach od zbliżenia z pewnością są już wiarygodne.

Dolegliwości bólowe w obrębie piersi, o których Pani wspomina pojawiły się przed okresem z powodu zatrzymania wody w organizmie, co jest dosyć częstym objawem i w Pani przypadku nie ma to związku z potencjalną ciążą.

Na przyszłość warto pomyśleć o metodzie zabezpieczania przed niechcianą ciążą, aby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Zachęcamy do zapoznania się z innymi pytaniami naszych użytkowników poruszającymi podobne tematy. Oto one:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywne-testy-ciazowe-a-ryzyko-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/negatywne-testy-ciazowe-a-ryzyko-zaplodnienia, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-przez-2-miesiace-a-negatywne-testy-ciazowe.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.