Czy rzeczywiście mogę być jednak w ciąży?

okres spóźniał mi się przez 12 dni zrobiłam więc testy ciążowe i na każdym z nich pojawiła się blada druga kreska a na ostatnim już widoczna. Dzisiaj natomiast 13 dnia od przewidywanej miesiączki pojawił się okres. Nie wiem co mam o tym myśleć. Piersi mnie bolą co nigdy nie dzieje mi się przy okresie i mam mdłości. Dodaje zdjęcie ostatniego testu wykonanego dzisiaj przed plamieniem. dziękuję za odpowiedzi
KOBIETA, 19 LAT 2 miesiące temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

choć nie dotarło do nas żadne zdjęcie, to śmiało możemy stwierdzić, iż dwie kreski na testach ciążowych najprawdopodobniej wskazują na ciążę.

Wspomniane przez Panią krwawienie nie musi oznaczać miesiączki, lecz może być plamieniem implantacyjnym lub wskazywać na ciążą pozamaciczną. Inną przyczyną krwawienia we wczesnej ciąży jest obecność krwiaka podkosmówkowego. Czasem niestety sygnalizuje to poronienie, dlatego nie wolno go bagatelizować i należy jak najszybciej udać się do ginekologa w celu oceny sytuacji.

W Pani przypadku wskazane by było oznaczenie poziomu beta-HCG oraz USG, aby lekarz mógł stwierdzić, czy to na pewno ciąża. Proszę nie zwlekać z wizytą.

Odpowiedzi ekspertów na podobne do Pani pytania znaleźć można pod linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-a-pozytywny-wynik-testu-ciazowego, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-wynik-testu-ciazowego-a-krwawienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-krwawienie-oznacza-poronienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-wynik-testu-ciazowego-i-krwawienie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty