Czy to może oznaczać, że jednak poroniłam?

Witam, mam takie pytanie. Miesiączka w tym miesiącu spóźniała mi się 2 tygodnie po tym czasie 17 grudnia zrobiłam test ciążowy były widoczne 2 grube kreski następnego dnia rano powtórzyłam test i również wyszedł pozytywny ale 23 grudnia zaczęły mi się brązowe plamienia a następnego dnia dostałam miesiączkę z dużą ilością skrzepów 26 grudnia zrobiłam kolejny test lecz druga kreska byla bardzo blada nie taka mocna jak wcześniej. Co to może oznaczać? Jestem w ciąży? Czy poroniłam? Niestety lekarz może mnie przyjąć dopiero po nowym roku. Będę wdzięczna za odpowiedź.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety może to oznaczać, że była Pani w ciąży i poroniła samoistnie na bardzo wczesnym etapie. Świadczy o tym pozytywny test ciążowy oraz krwawienie z dużą ilością skrzepów, po którym na teście zaczęła pojawiać się blada druga kreska.

Proszę niezwłocznie udać się do ginekologa, który po zbadaniu Pani będzie mógł to potwierdzić. Poronienie samoistne, które występuje do 12. tygodnia ciąży zazwyczaj jest zupełne co oznacza, iż jajo płodowe wydalane jest w całości, a jego fragmenty nie pozostają w macicy. W innym przypadku konieczne jest usunięcie pozostałości na przykład poprzez łyżeczkowanie.

Na naszym portalu pojawiały się już podobne pytania. Oto kilka z nich wraz z odpowiedziami specjalistów: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-a-obfite-krwawienie-ze-skrzepami, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-a-krwawienie-ze-skrzepami, https://pytania-abczdrowie.wp.pl/pytania/intensywne-krwawienie-z-galaretowatymi-czesciami-a-pozytywny-wynik-testu-ciazowego.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.