Czy mogło dojść do niecałkowitego poronienia?

Witam. Na początku lipca okazało się że jestem w ciąży. W połowie lipca zaczęłam krwawić, byłam w szpitalu zrobili mi badania miałam robione usg dopochwowe (lekarka już wtedy powiedziała że nie widzi ciąży) i po kilku godzinach powiedzieli że to było samoistnie poronienie. Robilam test ciążowy 10 dni po wizycie w szpitalu był negatywny, wciąż nie mam okresu, nie odczuwam żadnych bóli związanych z okresem (jestem ponad 5 tyg bez okresu), dziś zrobiłam kolejny test i wyszła jedna blada kreska a druga mocna. (jutro z rana zrobię kolejny test) Czy to możliwe że mój organizm się nie oczyścił? Kiedy powinnam mieć okres? Kiedy powinnam się udać do lekarza? Naczytalam się w necie że po 4-6 tygodniach okres powinien się pojawić. Kiedy najlepiej ponownie starać się o dziecko?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

test ciążowy może dawać pozytywny wynik nawet do kilku tygodni po poronieniu. Wszystko za sprawą utrzymującego się hormonu beta-HCG w organizmie. Spadek stężenia beta-HCG zależny jest bowiem od tego, jaki był poziom hormonu w momencie poronienia.

Zazwyczaj okres po poronieniu pojawia się po 4-6 tygodniach, jednak jest to sprawa bardzo indywidualna i w Pani przypadku może być inaczej.

Jeśli mimo upływu czasu, test ciążowy nadal wychodzi pozytywny, to oznaczać to może niekompletne poronienie bądź ponowną ciążę. Do zapłodnienia może bowiem dojść już w kolejnym cyklu miesiączkowym. Poronienie niecałkowite może natomiast wymagać zabiegu łyżeczkowania.

Najlepiej zwrócić się w tej sprawie do ginekologa, który zna Pańską historię medyczną.

Odpowiedzi na podobne pytania znaleźć można poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-po-poronieniu-testy-ciazowe-wychodza-pozytywne, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/o-czym-swiadczy-pozytywny-test-po-poronieniu, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-po-poronieniu-a-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.