Czy to krwawienie było objawem poronienia?

Witam. Miesiączka spóźniała mi się dobrze ponad tydzień, zrobiłam testy, wszystkie pozytywne. Po paru dniach dostałam miesiączki. Nie były to skąpe plamienia, jak to na początku trymestru bywa. Jestem również przekonana, że nie doszło do poronienia, jednak cały czas odczuwam lekki dyskomfort w okolicach podbrzusza i mniej obficie niż zwykle, ale jednak, zaczęłam miesiączkę. Czy to możliwe? Ciągle czekam na wizytę u specjalisty. Nie wiem, czy jest sens wykonywać kolejny test ciążowy.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

oprócz testu ciążowego dobrze by było oznaczyć poziom gonadotropiny kosmówkowej, nazywanej również beta-HCG. Dzięki temu badaniu można monitorować, czy hormon beta-HCG rośnie, czy też spada. To ważne w diagnostyce wczesnej ciąży.

Jeśli wszystkie testy ciążowe dawały wynik pozytywny, to możliwe, że jest Pani w ciąży. Krwawienie, które się pojawiło może być oznaką poronienia na bardzo wczesnym etapie. Proszę jak najszybciej udać się do ginekologa. Badanie ginekologiczne da Pani ostateczną odpowiedź.

Podobne pytania wraz z odpowiedziami specjalistów znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-a-obfita-miesiaczka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/miesiaczka-przy-pozytywnych-testach-ciazowych, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pozytywny-test-ciazowy-a-miesiaczka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.