Dlaczego pęcherzyk ciążowy nadal nie jest widoczny?
Witam Ostatnia miesiaczka była 07.05 w sumie bardziej skąpe plamienie beta hcg wtorek 6,758 z dzisiaj 7,450 w usg pecherzyka ciążowego brak ,co dalej

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.
Beta-HCG, które Pani podała było bardzo małe, ale z reguły zakłada się, że każdy wynik powyżej 5 mlU/ml oznacza ciążę. W takiej sytuacji najważniejszy jest czas i obserwacja.
Hormon beta-HCG powinien podwajać się co 2-3 dni, dlatego na początkowym etapie ciąży można go kontrolować. Kluczowe jest również badanie USG, ale pęcherzyk ciążowy będzie widoczny dopiero wtedy, gdy gonadotropina kosmówkowa będzie wynosiła około 1500 mlU/ml.
Odpowiedzi na podobne pytania znajdują się poniżej:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-widoczny-jest-pecherzyk-ciazowy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-powinien-byc-widoczny-pecherzyk-ciazowy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-na-badaniu-usg-jest-widoczny-pecherzyk-ciazowy.