Zapytaj lekarza

7 4 2 , 8 4 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nie widać pęcherzyka ciążowego u 28-latki?

Witam w poniedziałek 10.08 była u lekarza który powiedział że nie widzi pęcherzyka . Wtedy poziom hcg był 354. 12.08 byłam u innego lekarza i on różniez nie widział pęcherzyka. 13.08 zrobiłam badanie krwi i wyszło ponad 1500 hormonu. Dlaczego więc nie widać pęcherzyka? Czy jest to powód do niepokoju?
KOBIETA, 28 LAT 9 miesięcy temu

Czego należy unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas. Właśnie wtedy kobieta powinna szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

poziom beta hCG w wysokości 1500 mlU/ml może wskazywać na 5. tydzień ciąży, więc jest to odpowiedni moment, by w pęcherzyku żółtkowym widoczny był zarodek. O beta hCG może Pani przeczytać pod tym adresem, odnajdzie tu Pani normy dla poszczególnych tygodni ciąży: https://portal.abczdrowie.pl/hcg.

Pęcherzyk żółtkowy pojawia się ok 5. tygodnia i 2 dni do niemal końca 5. tygodnia, przy czym pęcherzyk ciążowy powinien mieć wówczas 8-10mm. Do końca 5. tygodnia i początku 6. powinien uwidocznić się zarodek. Jeżeli do tego czasu nie jest widoczny, to może to być wina chociażby aparatu USG, natomiast na pewno nie jest normalnym objawem brak zarodka już po 6. tygodniu ciąży. Odsyłam do odpowiedzi eksperta, może rozwieje Pani wątpliwości: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/w-4-tygodniu-ciazy-jest-pecherzyk-ciazowy-ale-nie-ma-nic-poza-tym-czy-to-normalne.

Być może zainteresuje Panią także ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/rozwoj-plodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy