Czy taki obraz USG świadczy o pustym pęcherzyku ciążowym?

Czy jest to pusty pęcherzyk ciążowy? na pierwszy USG widoczny tylko pęcherzyk ciążowy, na po dwóch tygodniach widać pęcherzyk żółtkowy bez zarodka, po kolejnych dwóch tygodniach widoczne dwa pęcherzyki żółtkowe ale nadal bez zarodków. według ostatniej miesiączki jest to 8 tydzień.
KOBIETA, 35 LAT 8 miesięcy temu

Podróż samolotem w czasie ciąży

Czy kobieta w ciąży może podróżować samolotem? A jeśli tak to, w którym trymestrze jest to najbezpieczniejsze? Obejrzyj film i dowiedz się więcej na ten temat.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

takie pytania warto by było zadać lekarzowi, które dane badanie wykonywał. Jest on najbardziej odpowiednią osobą, ponieważ widział obraz USG.

Zarodek powinien być zdecydowanie widoczny w 8. tygodniu ciąży. Jego brak może oznaczać pusty pęcherzyk ciążowy, a więc ciążę bezzarodkową.

Warto udać się jeszcze raz do ginekologa i zapytać o rokowania. Następnie powinna Pani stosować się do zaleceń lekarza.

Podobne pytania o brak zarodka to dosyć częsty temat w naszym serwisie. Świadczy o tym ilość pytań. Niektóre z nich może Pani znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-8-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-8-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-6-tygodniu-ciazy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty