Czy taki obraz USG świadczy o pustym pęcherzyku ciążowym?
Czy jest to pusty pęcherzyk ciążowy? na pierwszy USG widoczny tylko pęcherzyk ciążowy, na po dwóch tygodniach widać pęcherzyk żółtkowy bez zarodka, po kolejnych dwóch tygodniach widoczne dwa pęcherzyki żółtkowe ale nadal bez zarodków. według ostatniej miesiączki jest to 8 tydzień.

KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
takie pytania warto by było zadać lekarzowi, które dane badanie wykonywał. Jest on najbardziej odpowiednią osobą, ponieważ widział obraz USG.
Zarodek powinien być zdecydowanie widoczny w 8. tygodniu ciąży. Jego brak może oznaczać pusty pęcherzyk ciążowy, a więc ciążę bezzarodkową.
Warto udać się jeszcze raz do ginekologa i zapytać o rokowania. Następnie powinna Pani stosować się do zaleceń lekarza.