Kiedy będzie widoczny zarodek?
Dzień dobry mam pytanie .Dziś byłam u lekarza ginekologa stwierdził ciążę 6,tygodni i 5 dni na badaniu USG jest widoczny tylko pęcherzyk w wielkości 15mm. Moje pytanie brzmi następująco.Czy zarodek się pojawi w późniejszym terminie w badaniu USG ? Nie plamiam wszystko jest ok.Bardzo się martwie proszę o poradę .

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zarodek może stać się widoczny podczas badania USG już pod koniec piątego tygodnia ciąży. Nie jest to jednak regułą, ponieważ często zarodek uwidacznia się dopiero w szóstym lub siódmym tygodniu ciąży.
Jeśli w siódmym tygodniu zarodek jest nadal niewidoczny, to taka ciąża wymaga obserwacji oraz powtórzenia badania. Brak zarodka może bowiem oznaczać ciążę bezzarodkową, nazywaną również pustym jajem płodowym.
W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań, na które zostały już udzielone odpowiedzi. Znaleźć je można pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-6-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-jest-szansa-ze-zarodek-sie-jeszcze-pokaze,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-echa-zarodka-w-6-tygodniu-ciazy.