Czy możliwe, że zarodka jeszcze nie widać?
Dzień dobry, Byłam dziś na badaniu USG w celu potwierdzenia ciąży. Według daty ostatniej miesiączki jest to mój 6 tydz 4 dzień ciąży. Na badaniu lekarz nie mógł dostrzec zarodka. Poprosil o przyjscie za tydzień bo może to być wczesna ciąża i dlatego zarodka nie widać. Cykle miałam regularne 28 dniowe. Bardzo sie stresuje proszę o informacje jakie są szanse na prawidłową ciążę w takim przypadku. Czy częstym jest, że na tym etapie nie widać zarodka?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
zdaniem naszych ekspertów zarodek powinien być widoczny podczas badania USG w okolicach szóstego tygodnia ciąży. Czasem jednak zdarza się, że zarodek w szóstym tygodniu ciąży nie jest widoczny, co może wynikać ze źle obliczonego wieku ciąży.
W takiej sytuacji ginekolog zaleca powtórzenie badania za tydzień lub dwa. Jego wynik jest wówczas decydujący. W obecnej sytuacji proszę nie stresować się na zapas i być dobrej myśli. Trzymamy mocno kciuki!
Poniżej umieszczamy odpowiedzi ekspertów na podobne pytania innych użytkowniczek:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-6-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-zarodek-w-6-tygodniu-ciazy-u-22-latki,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-niewidoczny-zarodek-u-osoby-w-6-tygodniu-ciazy-jest-powodem-do-obaw.