Czy możliwe, że zarodek się jeszcze pojawi?
Witam. Ostatnia miesiączka miałam 25 grudnia 2021 przy cyklach nawet do 35 dni. Z powodu braku miesiączki zrobiłam test ciążowy który wyszedł dodatni. 14 lutego byłam na usg jednak lekarz nie widział zarodka. Beta hcg wyniosła 4076. 17 lutego beta 11424. Czy to możliwe że zarodek się jeszcze pojawi? Czy raczej to tylko ciaza biochemiczne?

KOBIETA, 31 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
nic jeszcze nie jest przesądzone, dlatego proszę być dobrej myśli. Skoro cykle bywały dłuższe, to możliwe, że ciąża jest młodsza niż wynika to z ostatniej miesiączki i dlatego jeszcze nie widać zarodka na USG.
Przyrosty hormonu beta-HCG to dobry znak, który powinien się utrzymywać. Może to Pani nadal monitorować i podejrzewam, że ginekolog zalecił kolejną wizytę za tydzień lub dwa, aby zobaczyć, czy ciąża rozwija się prawidłowo. W tym momencie nie pozostaje więc nic innego niż czekać. Trzymamy kciuki za pozytywne wieści!
Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania mogą okazać się pomocne. Zachęcamy do zapoznania się z nimi:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-powinien-pojawic-sie-zarodek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-7-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-widocznego-zarodka-w-7-tygodniu-ciazy.