Czy zarodek w mojej ciąży jeszcze się pojawi?

Dzień dobry. Według OM jestem w 5 tyg ciąży. Wczoraj na badaniu USG nie uwidoczniono zarodka w pęcherzyku ciążowym. Skierowano mnie do szpitala, mówiąc że to już koniec. W szpitalu zdobiono mi znowu USG, które wskazało że ciąża jest trochę młodsza. Zlecono mi zbadanie beta hcg w odstępie 48h, powiedziano mi, że nie wszystko jest jeszcze przesadzone i ten zarodek może się pojawić. Czy tak może być? Pęcherzyk ciążowy 3,8mm.
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Krwawienie i ból w ciąży

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jak najbardziej zarodek może się jeszcze pojawić. Zakłada się, że zazwyczaj następuje to do szóstego tygodnia ciąży. Skoro w szpitalu stwierdzono, że ciąża jest młodsza, szanse nadal istnieją. Proszę więc nie tracić nadziei.

Ciąża jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie. Wiele więc może się zmienić, a zamartwianie się nie jest w tym momencie wskazane.

Wiele na temat rozwoju ciąży może także powiedzieć badanie, które Pani zlecono – a więc sprawdzenie poziomu beta-HCG.

Pytania o brak widocznego zarodka pojawiają się dosyć często w naszym serwisie. Być może pomocne okażą się więc odpowiedzi specjalistów dostępne pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-uwidacznia-sie-zarodek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-powinien-pojawic-sie-zarodek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-zarodek-jest-widoczny-na-usg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty