Czy zarodek w mojej ciąży jeszcze się pojawi?

Dzień dobry. Według OM jestem w 5 tyg ciąży. Wczoraj na badaniu USG nie uwidoczniono zarodka w pęcherzyku ciążowym. Skierowano mnie do szpitala, mówiąc że to już koniec. W szpitalu zdobiono mi znowu USG, które wskazało że ciąża jest trochę młodsza. Zlecono mi zbadanie beta hcg w odstępie 48h, powiedziano mi, że nie wszystko jest jeszcze przesadzone i ten zarodek może się pojawić. Czy tak może być? Pęcherzyk ciążowy 3,8mm.

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jak najbardziej zarodek może się jeszcze pojawić. Zakłada się, że zazwyczaj następuje to do szóstego tygodnia ciąży. Skoro w szpitalu stwierdzono, że ciąża jest młodsza, szanse nadal istnieją. Proszę więc nie tracić nadziei.

Ciąża jest jeszcze na bardzo wczesnym etapie. Wiele więc może się zmienić, a zamartwianie się nie jest w tym momencie wskazane.

Wiele na temat rozwoju ciąży może także powiedzieć badanie, które Pani zlecono – a więc sprawdzenie poziomu beta-HCG.

Pytania o brak widocznego zarodka pojawiają się dosyć często w naszym serwisie. Być może pomocne okażą się więc odpowiedzi specjalistów dostępne pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-uwidacznia-sie-zarodek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-powinien-pojawic-sie-zarodek, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/kiedy-zarodek-jest-widoczny-na-usg.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.