Czy jest możliwe, że ciąża jest młodsza?

Dzień dobry, 23.02 zrobiłam test ciążowy - negatywny, kolejny 02.03 pozytywny. 10.03 byłam na USG - widoczny pęcherzyk ciążowy 5 mm, określenie wieku ciąży na 5 0. Lekarz kazał pojawić się po kilku dniach. 21.03 ponowne USG. Pęcherzyk 15 mm, brak zarodka. Otrzymałam informację że nie ma szans na pojawienie się zarodka i mam czekać na poronienie. Proszę o informację czy możliwe że ciąża jest młodsza czy już nie ma żadnych szans na pojawienie się zarodka.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

nie napisała Pani, jaka była data ostatniej miesiączki. Ma to znaczenie przy określaniu wieku ciąży.

Oczywiście może zdarzyć się również tak, że ciąża jest młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki. Jednakże w okolicach szóstego tygodnia zarodek powinien być już widoczny podczas badania USG.

Warto by było powtórzyć badanie za tydzień lub 2 tygodnie. Wówczas wszystko się wyjaśni. Z jakiegoś powodu lekarz poinformował Panią o braku możliwości pojawienia się zarodka – proszę więc być przygotowaną na różne ewentualności. Mimo wszystko – trzymamy kciuki!

Odpowiedzi naszych specjalistów pod podobnymi pytaniami mogą okazać się pomocne. Oto one:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-widocznego-zarodka-w-6-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/badanie-w-6-tygodniu-ciazy-i-brak-zarodka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.