Czy to normlane, że jeszcze nie ma zarodka?
Witam . Jestem w 5 tyg i 1 dzień , na usg jest tylko pęcherzyk 3 mm , lekarz mówi ze niewadomo jak to będzie . Brak zarodka brak serca . Czy to normalne ze nie ma w tym tygodniu jeszcze zarodka i jest pęcherzyk taki mały . Mam normalne objawy , często chce mi się siku , jestem zmęczona

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
zarodek może nie być widoczny na badaniu USG aż do 6. tygodnia ciąży, natomiast akcja serca uwidacznia się zazwyczaj po skończonym 6. tygodniu. Proszę więc nie martwić się na zapas i kontrolować swój stan u ginekologa, który z pewnością zaleci kolejne badania w najbliższej przyszłości.
Pęcherzyk ciążowy w 5. tygodniu powinien mieć około 1 cm, natomiast pęcherzyk żółtkowy około 4 mm. Czasem jednak zdarza się, że ciąża jest młodsza niż wynika to z daty ostatniej miesiączki, wówczas normy te będą mniejsze. Jednak z każdym tygodniem powinny one wzrastać.
Pytania o zbyt mały pęcherzyk ciążowy pojawiały się już w naszym serwisie. Znaleźć je można pod następującymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/za-maly-pecherzyk, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moj-pecherzyk-ciazowy-jest-za-maly, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/za-maly-pecherzyk-ciazowy.