Czy pęcherzyk żółtkowy jest prawidłowy?
Wczoraj robiłam pierwsze USG i lekarz stwierdził 5-6 tydz. ciąży. GS 0,88cm YS 0,15 cm. Czy pęcherzyk żółtkowy YS nie powinien być większy i czy jest to powód do niepokoju? Czy do następnej wizyty (20.09) może się wszystko unormować?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
YS, czyli pęcherzyk żółtkowy pojawia się zazwyczaj wtedy, gdy pęcherzyk ciążowy (czyli GS) osiąga średnicę 8-10 mm, jak jest w Pani przypadku.
Na początkowym etapie ciąży (w 5-6 tygodniu ciąży) pęcherzyk żółtkowy powinien mieć 2-3 mm. Pani wynik badania USG wskazuje na mały pęcherzyk żółtkowy, ale na tym etapie ciężko jest cokolwiek przewidzieć, dlatego kolejne badanie USG będzie z pewnością decydujące.
Inne pytania o pęcherzyk żółtkowy znajdzie Pani pod poniższymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/norma-pecherzyka-zoltkowego,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwiak-i-maly-pecherzyk-zoltkowy-w-5-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pecherzyk-zoltkowy-jaka-wielkosc-jest-prawidlowa-w-ciazy.