Czy mam szansę na utrzymanie ciąży przy takim pęcherzyku żółtkowym?

Widoczny tylko pęcherzyk żółtkowy, na zarodek i serce jest jeszcze za szybko. Ale przecherzyk żółtkowy mam za duży, jaka jest szansa na utrzymanie ciąży i urodzenie zdrowego dziecka?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

zbyt duży pęcherzyk żółtkowy obserwuje się w przypadku wystąpienia wad genetycznych i przy nieprawidłowym rozwoju zarodka, co niestety często skutkuje poronieniem. Nie można jednak brać tego za pewnik, gdyż wielkość pęcherzyka żółtkowego nie przekreśla w tym momencie szansy na prawidłową ciążę.

Jak duże są to szanse, nie wie nikt. Potrzeba więc czasu, aby obserwować rozwój sytuacji. Ważne, aby nie denerwowała się Pani na zapas, ponieważ nie musi to oznaczać najgorszego. Proszę być dobrej myśli.

Podobne pytania pojawiły się już w naszym serwisie. Być może okażą się Pani pomocne. Znaleźć je można pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pecherzyk-zoltkowy-zbyt-duzy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/zbyt-duzy-pecherzyk-zoltkowy-w-ciazy-a-ryzyko-poronienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.