Co może oznaczać ten wygląd pęcherzyka żółtkowego?
Dzień dobry, jestem w 6 tc. Dziś miałam pierwsze usg, lekarza zaniepokoił wygląd pęcherzyka żółtkowego. Wielkość określoną została na 1,8 mm, jednak struktura jest nieregularna. Pan doktor stwierdził, że prawidłowy obraz powinien być czarny, jednolity, a zobaczyliśmy szarno-bialawe struktury. Wygląd zarodka i echo serca prawidłowe. Co to może oznaczać? Dodam, że jestem po jednym porodzie 3 lata temu i po trzech poronieniach (5-8 tc) w ciągu jednego roku, ostatnie w czerwcu br.

KOBIETA, 36 LAT 12 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
nieregularna struktura oraz niejednolity obraz podczas badania USG może mieć związek ze sprzętem, jak i błędami, jakie mógł on napotkać. Inną możliwą przyczyną jest oczywiście nieprawidłowy rozwój zarodka, a nawet wady genetyczne, ale proszę pamiętać, że to bardzo wczesny etap ciąży i wiele może się zmienić nawet w ciągu kilku dni.
W takiej sytuacji wskazane jest powtórzenie badania USG, być może na innym sprzęcie. Proszę myśleć pozytywnie. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia!
Inne pytania o pęcherzyk żółtkowy umieszczamy pod następującymi linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pecherzyk-zoltkowy-jaka-wielkosc-jest-prawidlowa-w-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-znaczy-taki-nieregularny-pecherzyk,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-pecherzyk-ciazowy-jest-nieregularny,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/nieregularny-ksztalt-pecherzyka-ciazowego-w-5-tygodniu-ciazy.