Czy pęcherzyk ciążowy może być większy niż wskazuje wiek ciążowy?

Czy pęcherzyk ciążowy może być większy niż wskazuje wiek ciążowy, a jednak ciąża młodsza? Ostatnią miesiączkę miałam 4.03.2022, cykle około 33-34 dni, owulacja była około 22.03 (tak wskazują testy owulacyjne). Na wizycie 21.04 wiek ciąży według om to 7t 3d, USG oceniło wielkość pęcherzyka ciążowego na 6t3d, czyli zgodnie z terminem owulacji. Jednak pęcherzyk ciążowy był duży, bo aż 22,5cm. Niestety pusty, widać było jedynie cień pęcherzyka żółtkowego. Czy wielkość pęcherzyka ciążowego mogła być zawyżona, a ciąża jeszcze młodsza? Łudzę się, że coś tam jeszcze może się pojawić, ponieważ to by było już moje 4 poronienie... Proszę o poradę, mój lekarz daje szansę, ale tak samo było przy trzech poprzednich ciążach.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

w ginekologii wszystko jest możliwe. Jeśli więc lekarz całkowicie nie przekreślił tej ciąży i nadal daje szansę na pozytywny rozwój ciąży, to proszę być dobrej myśli. Nie warto stresować się na zapas i myśleć o czarnych scenariuszach.

Być może ciąża jest młodsza – stąd te różnice. Choć wiem, że aktualnie może być to trudne, to proszę myśleć pozytywnie i cierpliwie oczekiwać kolejnego badania ginekologicznego, które z pewnością wiele wyjaśni.

Być może odpowiedzi specjalistów na inne pytania okażą się pomocne:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/za-duzy-pecherzyk-ciazowy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/duzy-pecherzyk-ciazowy-ale-brak-zarodka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-pecherzyk-ciazowy-jest-za-duzy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.