Dlaczego pęcherzyk ciążowy nie jest widoczny?
Ostatnia miesiączka była 18.07 cykle regularne co 26-28 dni. Dziś 36 cyklu test ciążowy pozytywny Bhcg 1600, lecz na USG nie widać nawet pęcherzyka. Czy to może oznaczać porobienie??

KOBIETA, 36 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
pęcherzyk ciążowy może zostać uwidoczniony podczas badania USG już w 4-5 tygodniu ciąży, jeśli poziom beta-HCG wynosi więcej niż 1000-1500 jednostek.
Choć w Pani przypadku warunki te zostały spełnione, gdyż w momencie zadawania pytania była Pani w okolicach 5. tygodnia ciąży, to proszę nie martwić się na zapas. Czasem ciąża jest młodsza niż wynika to z ostatniej miesiączki.
Niewidoczny zarodek w 5. tygodniu ciąży wymaga powtórzenia badania USG. Tylko ono będzie w stanie dać Pani odpowiedź, czy ciąża rozwija się prawidłowo.