Czy ten pęcherzyk może jednak oznaczać ciążę?
Na usg w piątek doktor zobaczył jakiś pęcherzyk. W poniedziałek beta hcg ujemna. Dziś kontrolna wizyta u innego lekarza i pęcherzyk większy niż w piątek ponowna beta i również ujemna. Ostatnia miesiączka była 11 października z opóźnieniem ponieważ powinna być 30 września. Następna powinna być 11 listopada. Czy możliwe ze to ciąża?

KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
jeśli współżyła Pani w dniach płodnych, to jak najbardziej ciąża jest możliwa. Pęcherzyk ciążowy można uwidocznić podczas badania USG dopiero w 4-5. tygodniu ciąży.
Jeśli weźmiemy pod uwagę datę Pani ostatniej miesiączki, to ewentualne byłaby Pani w 3. tygodniu ciąży. W związku z tym trzeba jeszcze poczekać. Proszę powtórzyć oznaczenie hormonu beta-HCG i w przypadku pozytywnego wyniku można udać się do ginekologa.