Zapytaj lekarza

7 4 2 , 1 2 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jak najbardziej taka sytuacja jest możliwa. Pęcherzyk ciążowy staje się widoczny, kiedy hormon beta-HCG osiąga poziom ponad 1000 mlU/ml. Zazwyczaj jest to 4-5 tydzień ciąży, przy założeniu, że liczona jest ona od pierwszego dnia ostatniej miesiączki.

W Pani sytuacji hormon rośnie, co dobrze rokuje. W takiej sytuacji należy odczekać tydzień i powtórzyć badanie.

W przypadku zdrowej ciąży obserwuje się podwajanie stężenia beta-HCG co 2-3 dni. Najwyższe wartości notuje się w okolicach 11-13 tygodnia, a następnie beta-HCG zaczyna spadać.

Podobne pytania znajdują się pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-pecherzyk-podczas-usg, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-pecherzyk-ciazowy-a-ciaza-pozamaciczna.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy