Czy są jeszcze jakieś szanse na ciążę?

Witam, ostatnią miesiączkę miałam 28.06, cykle mam różne, ale głównie koło 32 dni. 03.08 sierpnia byłam na USG i było widać pęcherzyk 0,5, 6 dni później byłam u swojego lekarza, który wrócił z urlopu i pęcherzyk miał niecałe 1. Nie było widać pęcherzyka zoltkowego ani zarodka. Dwa dni przed wizytą u mojego lekarza zaczęłam mieć brązowe plamienie, które trwa do dziś mimo tego, że od wizyty dostałam duphaston. Ponadto przestały mnie boleć piersi, które na nowo zaczęły po tych tabletkach. Czy są jeszcze jakieś szanse, że tak mały przyrost pęcherzyka ciążowego, brak zarodka i plamienia nie przekreśla ciąży?
KOBIETA, 30 LAT 9 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przepraszamy za wydłużony czas oczekiwania na odpowiedź.

Szanse są zawsze, więc do końca proszę nie tracić nadziei. Jednocześnie warto być świadomym, że mały przyrost pęcherzyka ciążowego, brak zarodka i plamienia we wczesnej ciąży mogą świadczyć o jej nieprawidłowym rozwoju. Zdaniem naszych ekspertów zarodek powinien być widoczny w okolicach 6-8 tygodnia ciąży. W momencie badania była Pani w piątym tygodniu ciąży, więc zarodek jak najbardziej ma szansę jeszcze się pojawić.

Proszę być pod stałą opieką ginekologa i stosować się do jego zaleceń. Jeśli plamienia będą się utrzymywały, warto ponownie umówić się na wizytę.

Pytania z podobnej tematyki umieszczamy pod poniższymi linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/prawidlowy-przyrost-pecherzyka-ciazowego,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-macicy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-normlane-ze-jeszcze-nie-widze-zarodka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.