Brak zarodka w macicy

Witam,

mam takie pytanko, bo nie wiem, czy już powinnam się martwic, czy to za wcześnie. Otóż kilka dni temu robiłam test ciążowy, wyszedł pozytywnie, po kilku dniach poszłam do lekarza, stwierdził, że macica jest rozpulchniona i skierowana ku tyłowi oraz że szyjka macicy jest zamknięta.
Po czym zrobił mi USG i stwierdził, że chyba jest za wczesna ciąża, aby mógł ją wykryć ultrasonograf, także powiedział mi, żebyśmy poczekali jeszcze z dwa tygodnie i zrobimy jeszcze raz USG.
Problem w tym, że lekarz także powiedział, że może się stać tak, że w najgorszym przypadku może być to puste jajeczko bez zarodka.
Bardzo proszę o odpowiedź, bo chyba oszaleję.
Dziękuję

ponad rok temu

Dzień dobry!

Brak zarodka w macicy może oznaczać to, co stwierdził lekarz, ale też może po prostu ciąża jest młodsza? USG zostało prawidłowo zaplanowane.
Jeśli Pani jest jednak niecierpliwa to można wykonać badanie beta HCG z krwi w odstępie 3 dni i sprawdzić, czy jego ilość się zwiększa. Jeśli tak, będzie dowód na rozwijającą się ciążę.