Czy ten obraz USG ciąży jest prawidłowy?
Witam, chialalbym się zapytać czy to normalne że w 5 tygodniu ciąży jest pęcherzyk ciążowy ale nie widać zarodka ?

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
często zdarza się, że w początkowym etapie ciąży, a więc w 4-5. tygodniu ciąży podczas badania USG widać tylko pęcherzyk ciążowy.
W okolicach szóstego tygodnia można już zauważyć zarodek, dlatego podejrzewam, że ginekolog, który Panią badał zalecił powtórzenie badania za około dwa tygodnie. Wówczas wszystko powinno się wyjaśnić. Póki co nie ma powodów do niepokoju.
W naszym serwisie pojawiało się wiele podobnych pytań. Poniżej umieszczamy linki do kilku z nich:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-widocznego-zarodka-w-usg-w-5-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wynik-betahcg-i-brak-zarodka-w-5-tygodniu-ciazy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-widocznego-zarodka-w-5-tygodniu-ciazy.