Pęcherzyk żółtkowy - zbyt duży?

Dzień dobry. W 7 tygodniu mój pęcherzyk żółtkowy wynosił 5,7 mm. Boję się, że do 11 tygodnia urośnie zbyt wiele i oznaczać to będzie jakieś wady genetyczne lub obumieranie ciąży. Czy powinnam martwić się takim wynikiem YS w 7 tc? Dziękuję i pozdrawiam, Magda

KOBIETA ponad rok temu

Witam,
Rozmiar pęcherzyka żółtkowego jest nieco za duży. Wartość 5,6 mm jest przyjmowana jako graniczna w ciążach przed 10 tygodniem. W ciążach przed 10 tygodniem o powiększonym YS znacząco częściej dochodzi do poronienia. W Pani przypadku wymiar ten jest tylko nieznacznie powiększony.
Oczywiście ma Pani szansę na prawidłowy przebieg ciąży. Dlatego nie powinna się Pani martwić na zapas. Pozdrawiam