Uwidoczniono pęcherzyk żółtkowy w usg ciąży

Kobieta 36 lat, usg ciąży Om 9 tyg. Pęcherzyk ciążowy GS 43 mm, CRL 22 mm, FHR 150, rychy . Ponadto uwidoczniono pęcherzyk żółtkowy YS o średnicy 6mm. Proszę o komentarz, zwłaszcza wielkości YS na tym etapie ciąży i jego znaczenia. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! YS czyli pęcherzyk żółtkowy, to struktura, która służy do odżywiania zarodka w najwcześniejszych okresach. Potem jego funkcję przejmuje łożysko, a YS zanika. Tym nie powinna się Pani zatem niepokoić. O szczegółach proszę porozmawiać ze specjalistą ginekologiem.