Jak oceniać taki przyrost b-HCG?
Dzień dobry, tydzień temu byłam u lekarza. Według OM był to 7t3d, w badaniu USG, widoczny zarodek CRL 5mm, zarodek spłaszczony, brak tętna zarodka, brak pęcherzyka żółtkowego. Lekarz zlecił badanie HCG, pierwsze 38tys, po 2 dniach ponad 50tys. Co to może oznaczać?

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam serdecznie,
najlepiej byłoby porozmawiać z lekarzem, który wykonywał dane badanie. Choć hormon ciążowy beta-HCG przyrasta, więc wskazuje na rozwój ciąży, to niepokojący jest spłaszczony zarodek, brak tętna zarodka oraz brak pęcherzyka żółtkowego.
Na tym etapie powinien już być widoczny pęcherzyk ciążowy, który zazwyczaj pojawia się w okolicach 5. tygodnia ciąży, kiedy pęcherzyk ciążowy ma wielkość 8-10 mm. W zdrowo rozwijającej się ciąży tętno płodu również można zaobserwować w okolicy 6-7 tygodnia ciąży.
Podejrzewam, że lekarz zasugerował Pani kolejną wizytę za tydzień lub dwa. Proszę się na nią udać wraz z wynikami beta-HCG.
Inne pytania z tej tematyki umieszczamy pod linkami:
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-splaszczony-pecherzyk-ciazowy-z-zarodkiem-na-usg,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/splaszczony-pecherzyk-ciazowy,
https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-tetna-plodu-w-6-tygodniu-ciazy.