Czy ten przyrost b-HCG jest prawidłowy?

Dzień dobry, problem jest mianowicie w przyroście bety 09.06 wyniosła 342 mlU/ml 11.06 wyniosła 750 mlU/ml 15.06 wyniosła 2672 mlU/ml 18.06 wyniosła już tylko 4288 U/ml Pierwsze trzy wykonywane były w tym samym laboratorium, ostatnie zostało wykonywane w innym. Pęcherzyk ciążowy znajduje się macicy i 18.06 miał 11 mm. Brak pęcherzyka żółtkowego - lekarz twierdzi, że jeszcze za wcześnie by powstał. Z kalkulatora wynika, że 18.06 rozpoczynam 5 tydzień, namiast lekarz twierdzi, że ciąża jest z pewnością młodsza, niż to wynika z daty ostatniej miesiączki. Czy wobec powyższego jest jeszcze szansa, aby ta ciąża miała rację bytu? Czy może być jakiś margines błędu w badaniu?
KOBIETA, 24 LAT około miesiąca temu

Czy w ciąży należy jeść za dwoje?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

jak najbardziej są szanse, że ciąża rozwija się prawidłowo. Zwłaszcza, że lekarz twierdzi, że ciąża jest młodsza niż wynika to z ostatniej miesiączki, a badania poziomów beta-HCG wykonane zostały w różnych laboratoriach.

Stężenie beta-HCG rośnie, a to najważniejsze. Pęcherzyk żółtkowy może być niewidoczny nawet do szóstego tygodnia ciąży. Proszę więc uzbroić się w cierpliwość i poczekać na kolejną wizytę u ginekologa, podczas której powinno się więcej wyjaśnić.

Nasze użytkowniczki borykały się z podobnymi problemami do Pani. Poniżej zamieszczamy linki do podobnych pytań: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niewidoczny-pecherzyk-zoltkowy-w-5-tygodniu-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/lekarz-robil-mi-usg-w-5-tygodniu-dlaczego-nie-bylo-nic-widac.

Normy stężenia beta-HCG oraz charakterystyka badania została natomiast opisana w jednym z naszych artykułów: https://portal.abczdrowie.pl/hcg. Zachęcamy do lektury.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty