Czy taki wzrost b-HCG jest prawidłowy?
Dzień dobry, Czy to dobry wzrost hcg? Pierwsze badanie wykonałam 18.08 wynik wyniósł 99388,6 mlU/ml, kolejne badanie wykonałam 20.08 wynik 125060,6 mlU/ml. Badanie USG było wykonane również 18.08 gdzie lekarz stwierdził 7 tydzień ciąży. Na USG potwierdzono ciąże, widoczny pęcherzyk ciążowy, ale nie ma widocznego zarodka. Czy jest to powód do niepokoju?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
mimo, iż podane przez Panią wyniki beta-HCG mieszczą się w normach dla danego tygodnia, to niestety przyrost jest zbyt niski. W prawidłowo rozwijającej się ciąży hormon ten powinien ulegać podwojeniu co 2-3 dni.
Brak widocznego zarodka w 7. tygodniu ciąży to również niepokojący sygnał. Może on oznaczać tzw. puste jajo płodowe, czyli stan, w którym nie dochodzi do rozwoju zarodka.
Proszę więc monitorować dalsze przyrosty beta-HCG oraz udać się do ginekologa za około 2 tygodnie. Wówczas wszystko powinno się wyjaśnić i zarodek powinien być już widoczny. Jeśli tak się nie stanie, najprawdopodobniej doszło do bardzo wczesnego poronienia.